Zielony Tydzień Zawodowca

Czytany 314 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy do udziału w "Zielonym Tygodniu Zawodowca" w Chojnicach w dniach 20-23 lutego 2024 roku 

W imieniu Wicemarszałka Województwa Pomorskiego Leszka Bonny oraz Starosty Powiatu Chojnickiego Marka Szczepańskiego z ogromnym entuzjazmem mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie pn. "Zielony Tydzień Zawodowca", które odbędzie się w dniach 20-23 lutego 2024 roku na terenie szkół ponadpodstawowych. Jest to inicjatywa towarzysząca Edukacyjnym Targom Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 www.eduoffshorewind.pl, skierowana do promowania zrównoważonej energii oraz edukacji w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej w powiecie chojnickim.

Zielony Tydzień Zawodowca rozpocznie się uroczystym otwarciem 20 lutego o godz. 14.30 w Technikum nr 1 w Chojnicach. Przedstawiona zostanie prezentacja na temat roli branży energetycznej w rozwoju powiatu i regionu oraz wyzwań edukacyjnych związanych z tym sektorem. Następnie w dniach 21-23 lutego odbędą się wykłady i warsztaty dedykowane młodzieży w trzech szkołach tj. Centrum Nauk Technicznych, Zespole Szkół nr 1 i 2 w Chojnicach. Pozwolą one na dogłębne zrozumienie morskiej energetyki wiatrowej i potencjału zielonej energetyki. Dodatkowo, przeprowadzone zostaną debaty na temat roli morskich farm wiatrowych w przyszłości energetycznej Polski. Przeprowadzone zostaną także indywidualne bezpłatne konsultacje z doradcami zawodowymi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Gdańska. W spotkaniach wezmą udział najwięksi pracodawcy z branży z powiatu chojnickiego.

Jednocześnie w dniach 20-23.02 w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym odbędą się warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych (7-12 lat) pn. Wszystkie kolory energii. Podczas warsztatów nastąpi prezentacja rozwiązań technologicznych związanych z odnawialnymi źródłami energii oraz pokazy eksperymentów. Przeprowadzone zostaną warsztaty z kreatywności w zakresie zielonych zawodów mające na celu odkrywanie umiejętności kluczowych w branżach związanych z zieloną energetyką, efektywnością energetyczną oraz rozwiązaniami na rzecz klimatu. Zajęcia będą się odbywały w dwóch turach: 8.00-9.30 i 9.45-11.15.

Wydarzenie będzie z pewnością doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i dołączenia do nas w tych inspirujących dniach poświęconych zrównoważonej energetyce i innowacjom.

 Zarejestruj się na konferencję – tutaj

Zarejestruj się na warsztaty dla młodzieży 21 lutego – tutaj

Zarejestruj się na warsztaty dla nauczycieli i rodziców 22 lutego – tutaj

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Bezpieczna praca i środowisko »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Sidebar Menu

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 1109 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51