Czytany 4568 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Projekt „SKIP – Samoorganizujący Klub Innowacyjnych Przedsiębiorczych” Współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

26.07.2013

Energetyczna konferencja za nami

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykładowcom i uczestnikom konferencji, zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

18.07.2013

Zaproszenie na Konferencję Dobrej Energii

 

  • Czy odnawialne źródła energii to worek bez dna?
  • Czym różni się solar od baterii słonecznej? A bateria od fotoogniwa?
  • Pompa ciepła typu powietrze – woda – co właściwie grzeje, powietrze, czy woda?
  • Jak zbudować własną elektrownię wiatrową?

Na te i wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedź już 25 lipca 2013 w CEW podczas Konferencji Dobrej Energii.

Samoorganizujący Klub Innowacyjnych Przedsiębiorczych zaprasza do udziału w Konferencji Dobrej Energii w CEW w dniu 25.07.2013 wszystkich zainteresowanych oszczędzaniem energii i wykorzystaniem jej alternatywnych źródeł.

W programie znajdziecie dwa panele wykładowe:

10.00 – 14.30: I część: możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii w domu i w fabryce: solary, baterie słoneczne, elektrownie wiatrowe, biogazownie

15:00 – 18:45: II część panelu: zarządzanie kosztami energii: oświetlenie ledowe, pompy ciepła, fotowoltaika, możliwości finansowania inwestycji ekologicznych

 

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez SKIP będą stoiska wystawowe firm działających w branży dobrej energii, czyli Targi Dobrej Energii.

W przerwie wykładów i podczas targów będzie możliwość dyskusji ze specjalistami z takich dziedzin, jak: solary, fotowoltaika, baterie słoneczne, pompy ciepła, biogazownie, elektrownie, oświetlenie ledowe, budownictwo pasywne, technologie energooszczędne.

 

18.07.2013

Szkolenie: warsztat pracy młodego aktora

W dniach 25.06 oraz 17.07. odbyliśmy pierwsze szkolenia aktorskie. Warsztaty pracy młodego aktora przeprowadził z naszą grupą SKIP opiekun Chojnickiego Studia Rapsodycznego Pana Grzegorz Szlanga. Podczas warsztatów, które odbyły się na prawdziwej scenie w Gminnym Ośrodku Kultury w Konarzynach, mieliśmy okazję pracować nad koordynacją ruchu, świadomością ciała, technikami emisji głosu, czy interpretacji tekstów. Obok pisanego prze nas scenariusza na sukces, to właśnie umiejętność wykorzystania mowy ciała, czy opanowanie sztuki ekspresji słownej i pozawerbalnej może byc kluczowym czynnikiem dla osiągnięcia sukcesu.

05.06.2013

Pomysł na firmę – własny teatr

Tak, założenie działalności gospodarczej nie jest łatwe, o czym przekonała nas wizyta w urzędzie gminy, a potwierdziły spotkania z doradcą prawnym i finansowym. Ilość dokumentów na sam start nie jest może duża, ale jak sobie radzić z podatkami, zatrudnieniem pracowników? No cóż, optymistycznie stwierdzamy, iż od tego wszystkiego na pewno znajda się specjaliści, nasz klub przedsiębiorczości na razie stwierdził, iż najważniejszym problemem dla każdego, kto myśli o założeniu własnej firmy jest – POMYSŁ!. No właśnie, aby można się było ze swojej działalności utrzymać, ale także – zakładając jak wiele czasu będziemy spędzać w firmie – może warto pomyśleć o czymś, co nam samym sprawi radość?

Doszliśmy do wspólnego wniosku, iż – przynajmniej obecnie, kiedy jedynie wypróbowujemy swoich sił, jako potencjalni przedsiębiorcy – najważniejsza jest pasja, zabawa, to, abyśmy to co robili, sprawiało nam rzeczywistą radość

Po dość długich debatach, naradach i głosowaniach, stwierdziliśmy, że my po prostu sami napiszemy swój scenariusz sukcesu! Czy to będzie film, czy sztuka teatralna – ważne, abyśmy my pozostali głównymi aktorami.

Dlatego też młodsza grupa SKIP, zwana przez niektórych SKIPEM MŁODSZYM, lub Konarzyńskim postanowiła związać swoją działalności ze sztuka filmowa i teatralną.

 

22.04.2013

Zaczynamy

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach we współpracy z Zaborskim Towarzystwem Naukowym rozpoczęło realizację projektu Projekt „SKIP – Samoorganizujący Klub Innowacyjnych Przedsiębiorczych” w ramach Priorytetu IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działania 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 i jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest aktywizacja w kierunku praktycznej nauki przedsiębiorczości młodzieży w wieku 15-18 oraz 18-24 lat z obszarów wiejskich powiatu chojnickiego. W ramach projektu powstały 2 kluby przedsiębiorczości SKIP, które przy wsparciu animatorów oraz doradcy finansowego i prawnego realizować będą szkolenia i konferencje związane z pasją i zainteresowaniami uczestników.

Na niniejszej podstronie będziecie mogli śledzić poczynania Samoorganizującego Klubu Innowacyjnych Przedsiębiorczych prowadzonego dla osób w wieku 15 – 18 lat przez animatora – Marlenę Bakhaus. Klub zrzesza osoby zamieszkujące tereny wiejskie powiatu chojnickiego, w głównej mierze zamieszkujących gminę Konarzyny i okolice. W ramach działań klubu odbędą się szkolenia i konferencję – to sami uczestnicy określą, jakie tematy ich interesują. Na zakończenie projektu, we wrześniu kluby odwiedzą Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie będą mogli doświadczyć, jak może wyglądać nauka w praktyce.

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: SKIP1 »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 857 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51