Chojnice Bliżej... Afryki

Dział: Aktualności
Czytany 1393 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dyrektor Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach zaprasza na spotkanie z Konsul Honorową Republiki Gambii Panią Sibou Mariama Badjie w ramach cyklu „Chojnice Bliżej Świata”.

 

Szukając Gambii na mapie świata z pewnością dowiecie się, że jest to najmniejsze (z wyjątkiem państw wyspiarskich) państwo Afryki.

Bardziej dociekliwi dowiedzą się, że stolicą Gambii jest Bandżul.

Ale, czy wiecie, iż jest to prawdziwy raj dla wielbicieli orzeszków ziemnych i masła orzechowego? A najlepiej je popijać - sokiem z baobabu.

Na całej długości kraju, tj. ok. 400 km, wzdłuż rzeki Gambii spotkać można ponad 400 gatunków ptaków, co stanowi atrakcję na skalę światową.

Choć pierwsze wzmianki o Gambii pochodzą z ok. 470 lat p.n.e., kraj ten odzyskał niepodległość dopiero w 1965 roku.

Główne grupy etniczne stanowią plemiona: Mandingo (około 42% populacji), Fulani (18%), Wolof (13%), Jola (7%) i Sarakola (7%).

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ten niezwykły afrykański kraj, wszystkich miłośników podróży i osoby ciekawe różnych kultur świata na spotkanie z Konsul Honorową Republiki Gambii w Skandynawii - Panią Sibou Mariama Badjie.

 

Spotkanie odbędzie się w dniu 2 września 2022 roku (piątek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach.

 

Wstęp wolny!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zgłoszenia tel. 530 988 984 lub przez poniższy formularz:

 

 

Pobierz załącznik:
Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Zapraszamy w plener »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 752 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51